YATIRIM TEŞVİK BELGESİ

Yatırım Teşvik Taşınma Desteği

Tekstil sektörüne sağlanan taşınma desteğinden yararlanmanın şartları nelerdir?:Tekstil, konfeksiyon ve hazır giyim, deri ve deri mamulleri sektörlerine taşınma desteğinden yararlanmanın iki temel şartı bulunmaktadır. Şartlar şunlardır:

a. Tekstil, konfeksiyon ve hazır giyim, deri ve deri mamulleri sektörlerinde I. ve II. bölgelerdeki illerde faaliyette bulunan işletmelerin IV. bölgedeki illere 31.12.2010 tarihine kadar bütünüyle taşınması

b. En az 50 kişilik istihdam sağlanması.

Taşınma işlemini gerçekleştiren yatırımcılara hangi teşvikler uygulanır?:Nakil tarihini izleyen hesap döneminden itibaren 5 yıl süreyle kurumlar veya gelir vergisi % 75 oranında indirimli olarak uygulanır. Bununla birlikte, çalışanların asgari ücrete tekabül eden sigorta primi işveren hissesinin tamamı taşınma tarihinden itibaren beş yıl süre ile bütçeden karşılanır.

Taşınma işlemi gerçekleştirilen işletmelere yatırım yeri tahsisi sağlanabilir mi?: Sadece taşınma işlemini gerçekleştiren işletmeler için yatırım yeri tahsis edilmez. Taşınma ile birlikte yapılacak ilave yatırımları da içeren teşvik belgesi kapsamı yatırımlar için yatırım yeri tahsis edilebilir.

0
Web Sitesi Kurma, Web Sitesi Fiyatlari, WordPress Temalari, WordPress Eklentilericse.google.comgoogle.comimage.google.commaps.google.comcse.google.comgoogle.comimage.google.commaps.google.comYapay yüzhttps://yapayyuz.com
Bize Mesaj Yazabilirsiniz!Bilgileriniz Yanlış Kontrol ediniz!!! Gönder

Mesaj Gönderme Başarılı !!! Size Geri Dönüş Yapılacaktır.