YATIRIM TEŞVİK BELGESİ

2012 YILI MARİE CURİE CIG ÇAĞRISI

Marie Curie 2012 Yılı CIG Çağrısı Açılmıştır

7. Çerçeve Programı Marie Curie Araştırma Programları ve Bursları kapsamında yer alan Kariyer Gelişim Destekleri (Career Integration Grants-CIG) çağrısı 20 Ekim 2011 tarihinde açılmış olup; ilk dönem 6 Mart 2012 tarihinde; ikinci dönemi ise 18 Eylül 2012 tarihinde kapanacaktır.

AB 7. Çerçeve Programı Marie Curie Araştırma Programları ve Bursları kapsamında gelişmiş ülkelerdeki doktora sonrası araştırmacıların kariyer gelişimlerini desteklemek ve Avrupa’ya dönüşlerini kolaylaştırmak amacı ile 2007-2010 yılları arasında Avrupa’ya Geri Dönüş Hibeleri (International Reingtegration Grants – IRG) programı yürütülmüştür.

Bu program ortaya çıkan ihtiyaçlar nedeni ile “Kariyer Gelişim Destekleri (Career Integration Grants – CIG)” adı altında yeniden yapılandırılmıştır. Yeni adıyla Kariyer Gelişim Destekleri (Career Integration Grants – CIG) olarak adlandırılan bu burs programı ile dünyanın herhangi bir yerindeki bir araştırmacının AB üye ülkelerine ya da Çerçeve Programlarına anlaşma ile dahil olmuş asosye ülkelere gelerek araştırma yapmasının teşvik edilmesi; ve bu sayede Avrupa içerisinde de beyin dolaşımının sağlanması hedeflenmiştir. Doktora derecesine sahip ya da en az 4 yıl tam zamanlı araştırma deneyimi olan tüm araştırmacılar yurtdışından Türkiye’ye dönmek ya da Türkiye’den herhangi bir Avrupa kuruluşuna gitmek için bu programa başvurabilirler.

2012 Çağrısı ile ilgili Genel Bilgiler:

Çağrı Açılış Tarihi: 20 Ekim 2011

Çağrı Kapanış Tarihi (1. dönem): 6 Mart 2012

Çağrı Kapanış Tarihi (2. Dönem: 18 Eylül 2012

Değerlendirme Sonuç Raporlarının Gönderilmesi: Son başvuru tarihinden itibaren 2-4 ay

Hibe Anlaşması İmzalanması ve Proje Başlaması: Son başvuru tarihinden itibaren 6 ay

0
Web Sitesi Kurma, Web Sitesi Fiyatlari, WordPress Temalari, WordPress Eklentilericse.google.comgoogle.comimage.google.commaps.google.comcse.google.comgoogle.comimage.google.commaps.google.comYapay yüzhttps://yapayyuz.com
Bize Mesaj Yazabilirsiniz!Bilgileriniz Yanlış Kontrol ediniz!!! Gönder

Mesaj Gönderme Başarılı !!! Size Geri Dönüş Yapılacaktır.